Προειδοποίηση
  • JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 42

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κορασίδων 2014-2015

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κορασίδων 2014-2015 ΔΗΜΟΣ ΠΑΛΑΜΑ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ:

 

1η ΜΕΡΑ

ΕΑΛ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1-3 (25-14, 16-25, 21-25, 19-25)
ΕΑΛ (Πνάκας) Σταυροθεοδώρου 8 (8/24 επ., 38% υπ. - 31% άριστες), Γεροκώστα 13 (9/27 επ., 4 μπλοκ), Τάση 14 (12/36 επ., 2 άσοι, 26% υπ. - 26% άριστες), Κοντονάσιου 7 (4/13 επ., 1 άσο, 2 μπλοκ), Δούρου 5 (3/7 επ., 1 άσο, 1 μπλοκ), Παπακώστα 4 (3/4 επ., 1 μπλοκ), Τσουκαλά -λ (19% υπ. - 06% άριστες) / Μανδραβέλη -λ (22% υπ. - 00% άριστες), Ζιάγγα 1 (1 άσο), Γίτση, Γεωργάκα 2 (2 άσοι)
Ηρακλής Κηφισιάς (Πολύζος) Γκρέκα 4 (1/5 επ., 3 άσοι), Χαιρετάκη 6 (3/13 επ., 2 άσοι, 1 μπλοκ, 33% υπ. - 17% άριστες), Κάστανου 3 (3/11 επ.), Τσελέπη 7 (5/20 επ., 1 άσο, 1 μπλοκ, 21% υπ. - 21% άριστες), Τσιάκουλα 11 )2/7 επ., 5 άσοι, 4 μπλοκ), Έρωτα 7 (2/4 επ., 1 άσο, 4 μπλοκ), Λύρα -λ (30% υπ. - 17% άριστες) / Πολίτη -λ (21% υπ. - 21% άριστες), Καραμαούνα 7 (2/8 επ., 3 άσοι, 2 μπλοκ), Νικολογιάννη 16 (12/32 επ., 3 άσοι, 1 μπλοκ, 36% υπ. - 00% άριστες)

 

ΕΛΠΙΔΑ - ΑΙΓΑΛΕΩ 3-1 (25-22, 20-25, 25-23, 25-15)
Ελπίδα (Χρυσομαλλίδης) Κουτούλα 6 (3/12 επ., 2 άσοι, 1 μπλοκ), Παπάζογλου 28 (18/45 επ., 5 άσοι, 5 μπλοκ, 50% υπ. - 40% άριστες), Πανταζή 3 (2/4 επ., 1 άσο), Χυτίρογλου 2 (2/5 επ.), Δροσοπούλου 16 (11/31 επ., 3 άσοι, 2 μπλοκ, 48% υπ. - 22% άριστες), Καρακατσιάνη 7 (1/9 επ., 3 άσοι, 3 μπλοκ), Δάκου -λ (56% υπ. - 36% άριστες) / Ντουμάνι 4 (4/17 επ.), Σκεφαλέ, Γούση, Αμπεριάδου, Ιασωνίδου
Αιγάλεω (Αντωνιάδη) Βλάχου 3 (1/5 επ., 2 άσοι), Κουλοπούλου 11 (11/37 ε., 35% υπ. - 31% άριστες), Κομβόκη 8 (4/8 επ., 2 άσοι, 2 μπλοκ), Μιλεντίγιεβιτς 18 (15/38 επ., 2 άσοι, 1 μπλοκ, 47% υπ. - 21% άριστες), Χαραλαμποπούλου 5 (4/20 επ., 1 άσο), Πάτα 9 (5/15 επ., 1 άσο, 3 μπλοκ), Αναστασιάδη -λ (33% υπ. - 14% άριστες) / Γαρδούνη

 

2η ΜΕΡΑ

ΕΛΠΙΔΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ - ΕΑΛ 3-1 (25-22, 20-25, 25-23, 25-15)
Ελπίδα (Χρυσομαλλίδης) Κουτούλα 11 (7/16 επ., 3 άσοι, 1 μπλοκ), Παπάζογλου 28 (19/41 επ., 8 άσοι, 1 μπλοκ, 32% υπ. - 16% άριστες), Πανταζή 5 (1/5 επ., 4 άσοi), Χυτίρογλου 2 (2/6 επ.), Δροσοπούλου 17 (12/42 επ., 5 άσοι, 16% υπ. - 11% άριστες), Καρακατσιάνη 5 (3/10 επ., 2 άσοι), Δάκου -λ (39% υπ. - 25% άριστες) / Ντουμάνι 4 (2/11 επ., 2 μπλοκ), Αμπεριάδου 3 (3/9 επ.), Ιασωνίδου, Σκλόπη 2 (1 άσο, 1 μπλοκ)
ΕΑΛ (Πνάκας) Σταυροθεοδώρου 13 (12/28 επ., 1 άσο, 21% υπ. - 17% άριστες), Γεροκώστα 14 (10/30 επ., 4 άσοι), Τάση 16 (15/41 επ., 1 μπλοκ, 28% υπ. - 08% άριστες), Κοντονάσιου 6 (4/13 επ., 2 άσοι), Ζιάγγα 3 (1/6 επ., 2 άσοι), Παπακώστα 1 (1/3 επ.), Μανδραβέλη -λ (17% υπ. - 12% άριστες) / Τσουκαλά -λ, Γίτση, Γεωργάκα 6 (3/4 επ., 3 άσοι), Εξάρχου 1 (1/3 επ.), Δούρου

 

ΑΙΓΑΛΕΩ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 3-1 (14-25, 25-18, 25-22, 26-24)
Αιγάλεω (Αντωνιάδη) Βλάχου 5 (2/7 επ., 3 άσοι), Κουλοπούλου 17 (12/36 επ., 5 άσοι, 14% υπ. - 14% άριστες), Κομβόκη 4 (3/4 επ., 1 άσο), Μιλεντίγιεβιτς 22 (18/52 επ., 2 άσοι, 2 μπλοκ, 47% υπ. - 24% άριστες), Χαραλαμποπούλου 6 (5/18 επ., 1 μπλοκ), Πάτα 6 (1/11 επ., 1 άσο, 4 μπλοκ), Αναστασιάδη -λ (32% υπ. - 24% άριστες) / Γαρδούνη 1 (1/1 επ.)
Ηρακλής Κηφισιάς (Πολύζος) Γκρέκα 5 (1/2 επ., 4 άσοι), Κάστανου 15 (10/33 επ., 2 άσοι, 3 μπλοκ), Τσελέπη 6 (5/28 επ., 1 άσο, 27% υπ. - 08% άριστες), Τσιάκουλα 4 (1/5 επ., 3 μπλοκ), Νικολογιάννη 10 (8/20 επ., 2 άσοι, 29% υπ. - 12% άριστες) Έρωτα 3 (3/4 επ.), Λύρα -λ (15% υπ. - 00% άριστες) / Πολίτη -λ (29% υπ. - 14% άριστες), Χαιρετάκη 5 (5/18 επ., 40% υπ. - 20% άριστες), Μαγγέλ 3 (2 άσοι, 1 μπλοκ) Καραμαούνα 2 (2/12 επ.)

 

3η ΜΕΡΑ

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΕΛΠΙΔΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ 2-3 (18-25, 10-25, 25-20, 25-21, 8-15)
Ηρακλής Κηφισιάς (Πολύζος) Γκρέκα, Καραμαούνα 3 (3/14 επ., 33% υπ. - 11% άριστες), Κάστανου 10 (8/29 επ., 2 άσοι), Τσιάκουλα 9 (3/5 επ., 1 άσο, 5 μπλοκ), Νικολογιάννη 4 (3/14 επ., 1 άσο, 29% υπ. - 07% άριστες), Χούντα 4 (3/3 επ., 1 μπλοκ), Λύρα -λ (32% υπ. - 14% άριστες) / Πολίτη -λ (18% υπ. - 09% άριστες), Χαιρετάκη 14 (13/33 επ., 1 άσο, 18% υπ. - 00% άριστες), Μαγγέλ 3 (1 άσο, 2 μπλοκ), Τσελέπη 9 (9/22 επ., 19% υπ. - 05% άριστες), Μαντζαβίνου 1 (1 άσο),
Ελπίδα (Χρυσομαλλίδης) Κουτούλα 15 (9/14 επ., 6 άσοι), Παπάζογλου 26 (18/40 επ., 7 άσοι, 1 μπλοκ, 33% υπ. - 13% άριστες), Πανταζή 6 (3/6 επ., 3 άσοι), Ντουμάνι 11 (7/22 επ., 2 άσοι, 2 μπλοκ), Δροσοπούλου 14 (13/35 επ., 1 άσο, 24% υπ. - 19% άριστες), Καρακατσιάνη 7 (2/8 επ., 3 άσοι, 2 μπλοκ), Δάκου -λ (46% υπ. - 32% άριστες) / Σκεφαλέ, Χυτίρογλου. Αμπεριάδου 1 (1/3 επ.), Ιασωνίδου, Σκλόπη

 

ΑΙΓΑΛΕΩ - ΕΑΛ  3-0 (25-19, 25-18, 25-11)
Αιγάλεω (Αντωνιάδη) Βλάχου 5 (2/5 επ., 2 άσοι, 1 μπλοκ), Κουλοπούλου 6 (3/18 επ., 3 άσοι, 27% υπ. - 20% άριστες), Κομβόκη 4 (2/4 επ., 2 άσοι), Μιλεντίγιεβιτς 17 (16/32 επ., 1 μπλοκ, 14% υπ. - 14% άριστες), Χαραλαμποπούλου 11 (8/14 επ., 3 μπλοκ), Πάτα 7 (5/8 επ., 2 μπλοκ), Αναστασιάδη -λ (65% υπ. - 47% άριστες) / Γαρδούνη, Εξακουστίδου
ΕΑΛ (Πνάκας) Σταυροθεοδώρου 4 (4/23 επ., 53% υπ. - 16% άριστες), Γεροκώστα 7 (6/12 επ., 1 άσο), Τάση 7 (7/22 επ., 32% υπ. - 05% άριστες), Κοντονάσιου 6 (5/16 επ., 1 μπλοκ), Δούρου 2 (1/5 επ., 1 μπλοκ), Παπακώστα, Μανδραβέλη -λ (39% υπ. - 28% άριστες) / Τσουκαλά -λ (73% υπ. - 64% άριστες), Εξάρχου 3 (3/9 επ.), Ζιάγγα, Γίτση, Γεωργάκα 3 (2/2 επ., 1 άσο)

 

Το πανόραμα του Final 4
Παρασκευή 8/5
17:00, ΕΑΛ - Ηρακλής Κηφισιάς 1-3 (25-14, 16-25, 21-25, 19-25)
19:00, Ελπίδα Αμπελοκήπων - Αιγάλεω 3-1 (25-22, 20-25, 25-23, 25-15)
Σάββατο 9/5
16:00, Ελπίδα Αμπελοκήπων - ΕΑ Λάρισας 3-2 (24-26, 22-25, 25-21, 25-15, 15-10)
18:00, Αιγάλεω - Ηρακλής Κηφισιάς 3-1 (14-25, 25-18, 25-22, 26-24)
Κυριακή 10/5
12:00, Ηρακλής Κηφισιάς - Ελπίδα Αμπελοκήπων
14:00, ΕΑ Λάρισας - Αιγάλεω 0-3 (25-19, 25-18, 25-11)

Η τελική βαθμολογία
1.Ελπίδα (9-5) 6
2.Αιγάλεω (7-4) 5
3.Ηρακλής Κηφισιάς (6-7) 4
4.ΕΑ Λάρισας (3-9) 3

 
Αναλυτικά οι ατομικές διακρίσεις του Final Four ήταν:
MVP: Κατερίνα Παπάζογλου (Ελπίς)
Καλύτερη Επιθετικός: Κατερίνα Παπάζογλου (Ελπίς)
Καλύτερη Σέρβερ: Κατερίνα Παπάζογλου (Ελπίς)
Καλύτερη Μπλοκέρ: Στέλλα Τσιάκουλα (Ηρακλής Κηφ.)
Καλύτερη Πασαδόρος: Κατερίνα Βλάχου (Αιγάλεω)
Καλύτερο Λίμπερο: Λιάνα Δάκου (Ελπίς)
 
Τα ρόστερ των φιναλίστ

EALarissa
ΕΑΛ
 
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
ΗΜ. ΓΕΝ.
ΘΕΣΗ
ΥΨΟΣ
1
Δέσποινα Κοντονάσιου
1998
Π
1.75
2
Ζωή Γεροκώστα
1998
Δ
1.80
3
Εβελίνα Δούρου
1998
Κ
1.80
4
Βασιλική Παπακώστα
1999
Κ
1.79
5
Ευα Σταυροθεοδώρου
1999
Α
1.76
6
Βασιλική Τάση
1999
Α
1.75
7
Νεφέλη Γεωργάκα
1999
Κ
1.75
8
Χρυσαυγή Τσουκαλά
1999
Λ
1.68
9
Μαρία Ζιάγγα
1999
Δ
1.76
10
Ειρήνη Εξάρχου
2001
Α
1.76
11
Εβίτα Γίτση
2000
Π
1.75
12
Μαρία ΜΑνδραβέλη
2001
Λ
1.69
13
Εύα Στατήρη
1999
Α
1.71
14
Λυδία Νταναβάρα
1999
Κ
1.73
Προπονητής: Πέτρος Πνάκας
Β’ προπονητής: Σωκράτης Παπαστεργίου
 
 IraKifisia
Ηρακλής Κηφισιάς
 
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
ΗΜ. ΓΕΝ.
ΘΕΣΗ
ΥΨΟΣ
1
Κατερίνα Γκρέκα
1999
Π
1.72
2
Αρτεμις Μαντζαβίνου
1999
Π
1.72
3
Εμμανουέλα Χαιρετάκη
1998
Α
1.86
4
Γεωργία Τσελέπη
2000
Α
1.82
5
Ασημίνα Νικολογιάννη
1999
Α
1.82
6
Μαρία Καραμαούνα
1998
Α
1.80
7
Ηρώ Χούντα
2000
Κ
1.79
8
Ελένη Έρωτα
1998
Κ
1.86
9
Δέσποινα Μάγγελ
1999
Δ
1.80
10
Αλεξάνδρα Πολίτη
1999
Λ
1.65
11
Λύδα Καστάνου
1998
Δ
1.91
12
Στυλιανή Τσιάκουλα
1998
Κ
1.86
13
Μαριαλένα Λύρα
1998
Λ
1.67
14
Ειρήνη Μπέλση
1999
Κ
1.78
Προπονητής: Στέφανος Πολύζος
Β’ προπονήτρια: Έφη Μαρτσουκάκη
 
aigaleo-korasides
ΑΟ Αιγάλεω
 
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
ΗΜ. ΓΕΝ.
ΘΕΣΗ
ΥΨΟΣ
1
Κατερίνα  Βλάχου
1998
Π
1.76
2
Αναστασία Εξακουστίδου
2000
Κ
1.75
3
Ευαγγελία Πάτα
1999
Α
1.79
5
Εύα Καρούμπα
1999
Κ
1.82
6
Κατερίνα Κουλοπούλου
1999
Α
1.77
7
Κωνσταντίνα Αναστασιάδη
1999
Λ
1.67
10
Σοφία Κομβόκη
1998
Κ
1.84
11
Έλενα Μιλεντίγιεβιτς
1999
Α
1.80
14
Έλενα Γαρδούνη
1998
Κ
1.72
18
Μιρέλα Χαραλαμποπούλου
2000
Δ
1.83
Προπονήτρια: Αγγελική Αντωνιάδη
Β’ προπονήτρια: Έφη Ιωάννου

ElpisC

Ελπίδα Αμπελοκήπων
 
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
ΗΜ. ΓΕΝ.
ΘΕΣΗ
ΥΨΟΣ
1
Σοφία Κοκαβέση
1999
Π
1.72
2
Αθανασία Κουτούλα
1998
Κ
1.75
3
Κατερίνα Παπάζογλου
1998
Α
1.81
4
Μαρίνα Ντουμάνι
1998
Δ
1.75
5
Λιάνα Δάκου
1998
Λ
1.64
8
Χριστίνα Πανταζή
1998
Π
1.77
9
Αναστασία Σκεφαλέ
1999
Α
1.66
10
Άννα Χυτήρογλου
1999
Δ
1.76
11
Αλεξάνδρα Δροσοπούλου
1998
Α
1.74
12
Φωτεινή Ταϊτζόγλου
2001
Π
1.74
14
Μάγδα Αμπεριάδου
2000
Α-Δ
1.67
15
Νίνα Μαμουλασβίλι
1998
Α
1.77
16
Ανδρομάχη Σκλόπη
1999
Κ
1.72
17
Εβίτα Καρακατσιάνη
1998
Κ
1.79
18
Ηλιάνα Γούση
2001
Π
1.69
19
Ανδριάνα Ιασωνίδου
1999
Α
1.62
Προπονητής: Γιώργος Χρυσομαλλίδης