VOLLEYLEAGUE Πρόγραμμα - Βαθμολογία 2014-15
- Κατηγορία Πρωταθλήματα Ανδρών
VOLLEYLEAGUE ΟΠΑΠ 2014-15 |
|
Α΄γύρος |
|
1η αγωνιστική - Σάββατο 25 Οκτωβρίου 2014 |
|
MVP: Κώστας Προύσαλης (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.) |
|
Ολυμπιακός – Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός |
3-0 (26-24, 25-17, 25-18) |
Α.Ο.Ορεστιάδας – Α.Ο.Κηφισιάς |
3-2 (25-23, 25-23, 19-25, 21-25, 15-11) |
ΠΑΟΚ – Α.Ο.Φοίνικας Σύρου |
3-1 (25-15, 23-25, 25-19, 25-15) |
Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Γ.Σ.Λαμία |
3-0 (25-14, 25-11, 36-34) |
ΕΝΩΣΗ ΤΟΥΜΠΑΣ - Παναθηναϊκός Α.Ο. |
2-3 (19-25, 25-20, 20-25, 25-21, 11-15) |
Α.Σ.Άρης – ΑΕΚ |
0-3 (23-25, 17-25, 21-25) |
2η αγωνιστική - Σάββατο 1 Νοεμβρίου 2014 |
|
MVP: Γιώργος Παπάζογλου (Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης) |
|
Α.Σ.Άρης – Ολυμπιακός |
0-3 (18-25, 16-25, 21-25) |
Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός – Μ.Γ.Σ. Εθνικός Αλεξανδρούπολης |
1-3 (19-25, 17-25, 27-25, 20-25) |
Γ.Σ.Λαμία – ΠΑΟΚ |
2-3 (16-25, 27-25, 22-25, 32-30, 15-17) |
Α.Ο.Φοίνικας Σύρου – ΜΕΝΤ |
3-1 (17-25, 25-16, 25-18, 25-19) |
Παναθηναϊκός Α.Ο. - Α.Ο. Ορεστιάδας |
3-0 (25-23, 25-21, 25-19) |
ΑΕΚ – Α.Ο.Κηφισιάς |
0-3 (19-25, 19-25, 19-25) |
3η αγωνιστική - Σάββατο 8 Νοεμβρίου 2014 |
|
MVP: Ερνάντο Γκόμεζ (Π.Α.Ο.Κ.) |
|
Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Α.Σ.Άρης |
3-0 (26-24, 26-24, 25-15) |
ΠΑΟΚ – Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός |
3-1 (25-27, 25-18, 25-15, 25-17) |
ΕΝΩΣΗ ΤΟΥΜΠΑΣ - Γ.Σ.Λαμία |
3-1 (25-16, 25-27, 25-23, 25-23) |
Α.Ο.Ορεστιάδας – Α.Ο.Φοίνικας Σύρου |
3-2 (17-25, 25-17, 25-22, 20-25, 15-12) |
Α.Ο.Κηφισιάς – Παναθηναϊκός Α.Ο. |
3-1 (22-25, 26-24, 26-24, 25-20) |
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - ΑΕΚ (10/11) |
3-1 (26-21, 25-24, 23-25, 25-21) |
4η αγωνιστική - Σάββατο 15 Νοεμβρίου 2014 |
|
MVP: Σωτήρης Πανταλέων (Παναθηναϊκός) |
|
Α.Σ.Άρης – ΠΑΟΚ |
1-3(25-23, 17-25, 18-25, 17-25) |
Ολυμπιακός – Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης |
3-2(25-22, 25-21, 22-25, 19-25, 15-12) |
Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός –ΕΝΩΣΗ ΤΟΥΜΠΑΣ |
3-0(25-22, 28-26, 25-23) |
Γ.Σ.Λαμία – Α.Ο.Ορεστιάδας |
1-3(25-22, 23-25, 14-25, 24-26) |
Α.Ο.Φοίνικας Σύρου – Α.Ο.Κηφισιάς |
2-3(21-25, 25-23, 21-25, 25-21, 11-15) |
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός Α.Ο. (16/11) |
1-3(21-25, 23-25, 25-22, 17-25) |
5η αγωνιστική - Σάββατο 22 Νοεμβρίου 2014 |
|
MVP: Αντρί Ντιάτσκοφ (Ολυμπιακός) |
|
ΕΝΩΣΗ ΤΟΥΜΠΑΣ - Α.Σ.Άρης |
0-3 (22-25, 19-25, 22-25) |
ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. |
3-2 (25-20, 25-21, 22-25, 21-25, 13-15) |
Α.Ο.Ορεστιάδας – Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός |
3-2 (14-25, 25-22, 17-25, 25-20, 15-12) |
Α.Ο.Κηφισιάς – Γ.Σ.Λαμία |
3-0 (25-20, 25-16, 35-33) |
Παναθηναϊκός Α.Ο. - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου |
3-0 (25-19, 25-21, 25-22) |
Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΑΕΚ |
3-0 (25-09, 25-13, 25-14) |
6η αγωνιστική - Σάββατο 29 Νοεμβρίου 2014 |
|
MVP: Αλεξάντερ Σαφράνοβιτς (Π.Α.Ο.Κ.) |
|
Α.Σ.Άρης – Α.Ο.Ορεστιάδας |
1-3 (25-15, 25-27, 19-25, 22-25) |
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - ΕΝΩΣΗ ΤΟΥΜΠΑΣ |
3-0 (25-18, 25-13, 25-13) |
Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΠΑΟΚ |
2-3 (25-23, 25-12, 16-25, 23-25, 10-15) |
Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός – Α.Ο.Κηφισιά |
3-1 (27-25, 22-25, 25-21, 25-23) |
Γ.Σ.Λαμία – Παναθηναϊκός |
0-3 (18-25, 17-25, 20-25) |
ΑΕΚ - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου |
1-3 (25-16, 28-30, 18-25, 20-25) |
7η αγωνιστική - Σάββατο 6 Δεκεμβρίου 2014 |
|
MVP: Ματέο Πάρις (Μ.Ε.Ν.Τ.) |
|
Α.Ο.Κηφισιάς – Α.Σ.Άρης |
3-1 (25-18, 22-25, 25-22, 25-16) |
Α.Ο.Ορεστιάδας – Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. |
1-3 (22-25, 25-23, 19-25, 22-25) |
ΕΝΩΣΗ ΤΟΥΜΠΑΣ - Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξ/πολης |
3-2 (18-25, 23-25, 25-23, 25-23, 16-14) |
Παναθηναϊκός Α.Ο. - Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός |
2-3 (25-23, 19-25, 20-25, 25-22, 17-1) |
Α.Ο.Φοίνικας Σύρου – Γ.Σ.Λαμία |
3-0 (25-18, 25-18, 25-17) |
ΠΑΟΚ – ΑΕΚ |
3-0 (25-15, 25-17, 25-19) |
8η αγωνιστική - Σάββατο 13 Δεκεμβρίου 2014 |
|
MVP: Χρίστος Παπαδόπουλος (Α.Ο.Φοίνικας Σύρου) |
|
Α.Σ.Άρης – Παναθηναϊκός Α.Ο. |
3-2 (25-22, 20-25, 25-19, 33-35, 15-13) |
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Ο.Κηφισιάς |
3-2 (21-25, 25-19, 26-28, 25-22, 15-10) |
Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Α.Ο.Ορεστιάδας |
3-0 (25-16, 25-20, 25-21) |
ΠΑΟΚ – ΕΝΩΣΗ ΤΟΥΜΠΑΣ |
3-1 (25-15, 23-25, 25-23, 25-8) |
Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου |
1-3 (25-27, 25-23, 29-31, 23-25) |
ΑΕΚ – Γ.Σ.Λαμία |
3-0 (27-25, 25-18, 25-18) |
9η αγωνιστική - Σάββατο 20 Δεκεμβρίου 2014 |
|
MVP: Αντρί Ντιάτσκοφ (Ολυμπιακός) |
|
Α.Ο.Φοίνικας Σύρου – Α.Σ.Άρης |
3-0(31-29, 25-18, 25-21) |
Παναθηναϊκός Α.Ο. - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. |
3-2(17-25, 20-25, 27-25, 26-24, 12-15) |
Α.Ο.Κηφισιάς - Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης |
3-2(25-21, 23-25, 19-25, 31-29, 15-13) |
Α.Ο.Ορεστιάδας – ΠΑΟΚ |
0-3 (17-25, 19-25, 18-25) |
Γ.Σ.Λαμία – Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός |
0-3 (21-25, 21-25, 23-25) |
ΕΝΩΣΗ ΤΟΥΜΠΑΣ – ΑΕΚ |
3-0 (25-22, 28-26, 30-28) |
10η αγωνιστική - Κυριακή 28 Δεκεμβρίου 2014 |
|
MVP: Αλεξάντερ Σαφράνοβιτς (Π.Α.Ο.Κ.) |
|
Α.Σ.Άρης – Γ.Σ.Λαμία |
3-0(3-28, 25-15, 25-23) |
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου |
3-1(23 - 25, 25-17, 25-19, 25-19) |
Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Παναθηναϊκός |
3-0(25-21, 25-22, 25-21) |
ΠΑΟΚ – Α.Ο.Κηφισιάς |
3-0(25-19, 25-20, 25-19) |
ΕΝΩΣΗ ΤΟΥΜΠΑΣ - Α.Ο.Ορεστιάδας |
3-1(30-28, 20-25, 25-21, 25-23) |
ΑΕΚ – Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός |
0-3(14-25, 21-25, 11-25) |
11η αγωνιστική - Σάββατο 3 Ιανουαρίου 2015 |
|
MVP: Δημήτρης Εφραιμίδης (ΠΑΟΚ) |
|
Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός – Α.Σ.Άρης |
3-2 (25-16, 23-25, 24-26, 25-20, 15-8) |
Γ.Σ.Λαμία – Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. |
0-3 (18-25, 17-25, 25-27) |
Α.Ο.Φοίνικας Σύρου – Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης |
3-0(25-23, 25-19, 25-10) |
Παναθηναϊκός Α.Ο. - ΠΑΟΚ |
2-3 (23-25, 24-26, 27-25, 25-22) |
Α.Ο.Κηφισιάς – ΕΝΩΣΗ ΤΟΥΜΠΑΣ |
3-0 (25-20, 25-18, 25-15) |
Α.Ο.Ορεστιάδας - ΑΕΚ |
3-1(22-25, 25-21, 25-15, 25-16) |
Β΄γύρος |
|
12η αγωνιστική - Σάββατο 10 Ιανουαρίου 2015 |
|
MVP: Ερνάντο Γκόμεζ (Π.Α.Ο.Κ.) |
|
Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός - Ολυμπιακός |
0-3(27-29, 16-25, 19-25) |
Α.Ο.Κηφισιάς - Α.Ο.Ορεστιάδας (11/1) |
3-0(25-22, 25-16, 25-19) |
Α.Ο.Φοίνικας Σύρου - ΠΑΟΚ (12/1) |
2-3 (25-20, 22-25, 25-20, 19-25, 12-15) |
Γ.Σ.Λαμία - Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης |
3-1 (25-21, 22-25, 25-13, 25-19) |
Παναθηναϊκός Α.Ο.- ΕΝΩΣΗ ΤΟΥΜΠΑΣ |
3-0(25-10 ,25-16, 25-20) |
ΑΕΚ - Α.Σ.Άρης |
3-2(18-25, 25-20, 22-25, 25-23, 17-15) |
13 η αγωνιστική - Σαββάτο 17 Ιανουαρίου 2015 |
|
MVP: Αλεσάντρο Λούνα Ροντρίγκεζ (Α.Ο.Ορεστιάδας) |
|
Ολυμπιακός - Α.Σ.Άρης |
3-0 (25-17, 25-16, 25-22) |
Μ.Γ.Σ. Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός |
3-1 (23-25, 25-23, 25-22, 25-17) |
ΠΑΟΚ - Γ.Σ.Λαμία |
3-0 (25-23, 25-15, 25-23) |
ΜΕΝΤ - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου |
1-3 (25-18, 16-25, 20-25, 19-25) |
Α.Ο. Ορεστιάδας - Παναθηναϊκός Α.Ο. |
3-1(25-22, 25-22, 19-25, 25-19) |
Α.Ο.Κηφισιάς - ΑΕΚ |
3-1(25-16, 25-19, 25-27, 25-18) |
14η αγωνιστική - 24 Ιανουαρίου 2015 |
|
MVP: Μπράιαν Κουκ (Παναθηναϊκός Α.Ο.) |
|
Α.Σ.Άρης - Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης – |
0-3(20-25, 23-25, 21-25) |
Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός - ΠΑΟΚ – |
0-3(22-25, 21-25, 17-25) |
Γ.Σ.Λαμία - ΕΝΩΣΗ ΤΟΥΜΠΑΣ - |
3-0(25-20, 25-17, 25-20) |
Α.Ο.Φοίνικας Σύρου - Α.Ο.Ορεστιάδας – |
3-0(25-20, 25-18, 25-21) |
Παναθηναϊκός Α.Ο. - Α.Ο.Κηφισιάς – |
3-1(20-25, 25-17, 25-16, 25-18) |
ΑΕΚ - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. (14/2) - |
1-3 (16-25, 25-21, 12-25, 21-25) |
15η αγωνιστική 7 Φεβρουαρίου 2015 |
|
MVP: Ζόραν Γιοβάνοβιτς (Α.Ο.Κηφισιάς) |
|
ΠΑΟΚ - Α.Σ.Άρης – |
3-0 (25-22, 25-20, 25-21) |
Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Ολυμπιακός – |
2-3 (17-25, 23-25, 25-15, 25-12, 15-17) |
ΕΝΩΣΗ ΤΟΥΜΠΑΣ - Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός – |
2-3 (25-16, 20-25, 15-25, 25-21, 09-15) |
Α.Ο.Ορεστιάδας - Γ.Σ.Λαμία – |
3-0 (25-21, 25-22, 25-18) |
Α.Ο.Κηφισιάς - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου – |
3-1 (25-20, 25-20, 17-25, 25-20) |
Παναθηναϊκός Α.Ο. - ΑΕΚ – |
3-0 (25-16, 25-20, 25-16) |
16η αγωνιστική - |
|
MVP: Ερνάντο Γκόμεζ (ΠΑΟΚ) |
|
Α.Σ.Άρης - ΕΝΩΣΗ ΤΟΥΜΠΑΣ - |
3-0 (25-20, 25-18, 25-22) |
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - ΠΑΟΚ – |
2-3(22-25, 24-26, 26-24, 25-20, 25-27) |
Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός - Α.Ο.Ορεστιάδας – |
3-0 (25-22, 25-18, 25-16) |
Γ.Σ.Λαμία - Α.Ο.Κηφισιάς – |
3-2 (25-18, 15-25, 21-25, 25-17, 15-11) |
Α.Ο.Φοίνικας Σύρου - Παναθηναϊκός Α.Ο. - |
3-0 (25-21, 31-29, 25-16) |
ΑΕΚ - Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης – |
2-3 (25-18, 25-23, 13-25, 23-25, 8-15) |
17η αγωνιστική - |
|
MVP: Κάσσανδρος Στίγγας (Α.Σ.Άρης) |
|
Α.Ο.Ορεστιάδας - Α.Σ.Άρης – |
0-3(20-25, 26-28, 24-26) |
ΕΝΩΣΗ ΤΟΥΜΠΑΣ - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - |
1-3 (25-21, 22-25, 20-25, 20-25) |
ΠΑΟΚ - Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης |
3-0(25-20, 25-20, 25-12) |
Α.Ο.Κηφισιά - Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός – |
3-0 (25-16, 25-18, 25-21) |
Παναθηναϊκός - Γ.Σ.Λαμία – |
3-1(25-22, 25-19, 21-25, 25-16) |
Α.Ο.Φοίνικας Σύρου - ΑΕΚ - |
3-0(25-16, 25-16, 25-15) |
18η αγωνιστική - |
|
MVP: Κάσσανδρος Στίγγας (Α.Σ.Άρης) |
|
Α.Σ.Άρης - Α.Ο.Κηφισιάς – |
3-2 (25-21, 33-31, 19-25, 17-25, 15-13) |
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Ο.Ορεστιάδας – |
3-0 (25-14, 25-20, 25-16) |
Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξ/πολης - ΕΝΩΣΗ ΤΟΥΜΠΑΣ - |
3-0(25-20, 25-21, 25-20) |
Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός - Παναθηναϊκός Α.Ο. - |
2-3(16-25, 23-25, 25-21, 25-21, 11-15) |
Γ.Σ.Λαμία - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου – |
3-2(25-23, 24-26, 25-17, 19-25, 15-12) |
ΑΕΚ - ΠΑΟΚ – |
1-3 (17-25, 25-23, 13-25, 19-25) |
19η αγωνιστική - |
|
MVP: Ιβάν Μίχαλι (Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης) |
|
Παναθηναϊκός Α.Ο. - Α.Σ.Άρης – |
3-0(25-16, 25-6, 25-22) |
Α.Ο.Κηφισιάς - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - |
3-1(25-22, 22-25, 25-23, 29-27) |
Α.Ο.Ορεστιάδας - Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης |
1-3(18-25, 20-25, 25-23, 23-25) |
ΕΝΩΣΗ ΤΟΥΜΠΑΣ - ΠΑΟΚ – |
0-3(17-25, 19-25, 21-25) |
Α.Ο.Φοίνικας Σύρου - Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός - |
3-0(25-17, 25-23, 25-18) |
Γ.Σ.Λαμία - ΑΕΚ – |
3-0(25-17, 25-19, 25-16) |
20η αγωνιστική - |
|
MVP: Χρήστος Μπέλος (Παναθηναϊκός Α.Ο.) |
|
Α.Σ.Άρης - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου – |
0-3(20-25, 20-25, 17-25) |
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Παναθηναϊκός Α.Ο. - |
1-3 (18-25, 25-21, 23-25, 17-25) |
Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης-Α.Ο.Κηφισιάς - |
3-1(25-20, 23-25, 25-19, 25-23) |
ΠΑΟΚ-Α.Ο.Ορεστιάδας – |
3-0(25-18, 25-16, 25-18) |
Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός -Γ.Σ.Λαμία – |
3-1 (25-21, 16-25, 25-21, 25-22) |
ΑΕΚ - ΕΝΩΣΗ ΤΟΥΜΠΑΣ – |
1-3 (28-30, 21-25, 25-22, 23-25) |
21 η αγωνιστική - |
|
MVP: Βίτσε Κοΐστρα (Ολυμπιακός) |
|
Γ.Σ.Λαμία - Α.Σ.Άρης – |
2-3(30-32, 25-20, 23-25, 25-17, 11-15) |
Α.Ο.Φοίνικας Σύρου - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - |
0-3(12-25, 20-25, 21-25) |
Παναθηναϊκός -Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης – |
3-1(25-18, 25-19, 20-25, 25-18) |
Α.Ο.Κηφισιάς - ΠΑΟΚ – |
0-3(23-25, 22-25, 25-27) |
Α.Ο.Ορεστιάδας - ΕΝΩΣΗ ΤΟΥΜΠΑΣ - |
3-0(25-15, 25-23, 25-21) |
Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός - ΑΕΚ – |
3-0(25-19, 25-19, 29-27) |
22η αγωνιστική - |
|
MVP: Τόμισλαβ Ντόκιτς (Α.Ο.Φοίνικας Σύρου) |
|
Α.Σ.Άρης - Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός – |
3-0 (25-17, 25-18, 25-18) |
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Γ.Σ.Λαμία – |
3-1 (27-25, 25-27, 25-27, 25-19) |
Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου – |
1-3 (23-25, 19-25, 25-21, 22-25) |
ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός Α.Ο. - |
2-3 (21-25, 25-20, 25-20, 22-25, 11-15) |
ΕΝΩΣΗ ΤΟΥΜΠΑΣ - Α.Ο.Κηφισιάς – |
0-3 (16-25, 21-25, 20-25) |
ΑΕΚ - Α.Ο.Ορεστιάδας - |
3-2 (25-18, 21-25, 26-28, 25-22, 15-09) |
ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΚΑΝΟΝΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ
ΑΓΩΝΕΣ | ΣΕΤ | ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Θ. | Ομάδα | Πόντοι | Συν | Νικ | Ηττ | Υπερ | Κατα | Συντ | 3-0 | 3-1 | 3-2 | 2-3 | 1-3 | 0-3 |
1 | Π.Α.Ο.Κ. | 57 | 22 | 20 | 2 | 64 | 21 | 3.05 | 10 | 5 | 5 | 2 | 0 | 0 |
2 | Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. | 53 | 22 | 19 | 3 | 61 | 25 | 2.44 | 8 | 6 | 5 | 1 | 2 | 0 |
3 | Α.Ο.Φοίνικας Σύρου | 43 | 22 | 13 | 9 | 50 | 32 | 1.56 | 8 | 5 | 0 | 4 | 3 | 2 |
4 | Παναθηναϊκός Α.Ο. | 43 | 22 | 14 | 8 | 52 | 35 | 1.49 | 6 | 5 | 3 | 4 | 2 | 2 |
5 | Α.Ο. Κηφισιάς | 41 | 22 | 13 | 9 | 50 | 36 | 1.39 | 6 | 5 | 2 | 4 | 3 | 2 |
6 | Μ.Γ.Σ. Εθνικός Αλεξ/πολης | 40 | 22 | 12 | 10 | 49 | 36 | 1.36 | 7 | 4 | 1 | 5 | 3 | 2 |
7 | Γ.Α.Σ. Παμβοχαϊκός | 29 | 22 | 10 | 12 | 38 | 44 | 0.86 | 5 | 2 | 3 | 2 | 4 | 6 |
8 | Α.Ο. Ορεστιάδας | 25 | 22 | 9 | 13 | 32 | 49 | 0.65 | 2 | 4 | 3 | 1 | 3 | 9 |
9 | Α.Σ. Άρης | 23 | 22 | 8 | 14 | 31 | 48 | 0.65 | 5 | 0 | 3 | 2 | 3 | 9 |
10 | Μ.Ε.Ν.Τούμπας | 16 | 22 | 5 | 17 | 23 | 56 | 0.41 | 1 | 3 | 1 | 2 | 4 | 11 |
11 | Γ.Σ. Λαμία | 15 | 22 | 5 | 17 | 24 | 56 | 0.43 | 2 | 1 | 2 | 2 | 5 | 10 |
12 | Α.Ε.Κ. | 11 | 22 | 4 | 18 | 22 | 58 | 0.38 | 2 | 0 | 2 | 1 | 8 | 9 |
(Η πρόκριση κρίνεται στις 3 νίκες)
Γυμναστήριο «Δ.Βικέλας», Σύρου 19.00 (Novasports): Φοίνικας Σύρου - Ολυμπιακός 1-3(26-28, 18-25, 25-23, 08-25)
ΤΕΛΙΚΟΙ 1-2
1ος Τελικός: 23/4/2015 20.00 ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός 3-1 (25-16, 33-31, 20-25, 25-23)
2ος Τελικός: 26/5/2015 17.00 Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ 2-3 (20-25, 25-22, 25-17, 18-25, 6-15)
1ος Τελικός: 29/4/2015 19.00 ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός 3-0 (25-16, 25-19, 25-23)
Θέσεις 5-8
Μεγάλη Τρίτη 7 Απριλίου 2015
Κηφισιά «Ζηρίνειο» 19.30: Α.Ο.Κηφισιάς – Α.Ο.Ορεστιάδας 3-0 (25-17, 25-22, 25-15)
Διαιτητές: Ονόπας, Φραγκάκης. Παρατηρητής: Ρουσάκης. Επόπτες: Ράντσιου, Δαλέκου. Γραμματεία: Μαυρικίδου
Μεγάλη Τετάρτη 8 Απριλίου
Αλεξανδρούπολη, «Μιχάλης Παρασκευόπουλος» 19.00: Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Παμβοχαϊκός 3-0 (25-18, 25-23, 25-20)
ΣΑΒΒΑΤΟ 18/4/2015
Παρασκευόπουλος, 18.00 Εθνικός Αλεξανδρούπολης - ΑΟ Κηφισιάς 0-3(22-25, 17-25, 19-25)
ΣΑΒΒΑΤΟ 25/4/2015
Ζηρίνειο, 16:30 ΑΟ Κηφισιάς - Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-1(23-25, 25-12, 25-21, 25-11)
ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ ΠΛΕΪ ΑΟΥΤ
1η αγωνιστική – Μεγάλη Τετάρτη 8 Απριλίου
Γλυφάδα, «Μάκης Λιούγκας» 17.00: ΑΕΚ – Γ.Σ.Λαμία 0-3 (15-25, 17-25, 16-25)
Διαιτητές: Παπαδογούλας, Λεμ.Μουλά. Παρατηρητής: Ακαρέπης. Επόπτες: Διαμαντής, Χαμπιλού. Γραμματεία: Νιζάμη
Ρεπό ΜΕΝΤ
2η αγωνιστική – Τετάρτη 15 Απριλίου
Τούμπα, ΜΕΝΤ, 19.00: ΜΕΝΤ – ΑΕΚ 3-0(25-22, 25-16, 25-21)
Ρεπό Γ.Σ.Λαμία
3η αγωνιστική – Σάββατο 18 Απριλίου
Λαμία, Χαλκιοπούλειο, 19.00: Γ.Σ.Λαμία – ΜΕΝΤ 3-0(25-20, 25-23, 25-13)
Ρεπό η ΑΕΚ
4η αγωνιστική – Τετάρτη 22 Απριλίου
Λαμία, Χαλκιοπούλειο, 19.00: Γ.Σ.Λαμία – ΑΕΚ 3-0(25-21, 27-25, 25-14)
Ρεπό ΜΕΝΤ
5η αγωνιστική – Σάββατο 25 Απριλίου
Γλυφάδα, «Μάκης Λιούγκας» 20.00: ΑΕΚ – ΜΕΝΤ 1-3 (22-25, 20-25, 25-18, 19-25)
Ρεπό Γ.Σ.Λαμία
6η αγωνιστική – Τετάρτη 29 Απριλίου
Τούμπα, ΜΕΝΤ, 19.00: ΜΕΝΤ – Γ.Σ.Λαμία 2-3 (21-25, 25-15, 16-25, 26-24, 9-15)
Ρεπό ΑΕΚ
Τελ. Κατάταξη Volleyleague ΟΠΑΠ 2014-15 | ||
---|---|---|
Θ. | ΟΜΑΔΑ | |
1 | Π.Α.Ο.Κ. | Champions League |
2 | Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. | CEV Cup |
3 | Α.Ο.Φοίνικας Σύρου | CEV Cup |
4 | Παναθηναϊκός Α.Ο. | Challenge Cup |
5 | Α.Ο. Κηφισιάς | Challenge Cup |
6 | Μ.Γ.Σ. Εθνικός Αλεξ/πολης | |
7 | Γ.Α.Σ. Παμβοχαϊκός | |
8 | Α.Ο. Ορεστιάδας | |
9 | Α.Σ. Άρης | |
10 | Γ.Σ. Λαμία | |
11 | Μ.Ε.Ν.Τούμπας | Α2 |
12 | Α.Ε.Κ. | Α2 |